Země

praktický

 

Matička země je bohatá a zdravá. Vše, co z ní vzejde ochraňuje a obdařuje svojí láskou a energií čisté životní energie. Je stálá a spolehlivá, přestože neustále pracuje a hýbe se. Ti, co jsou spjatí s elementem země jsou praktičtí, logičtí a stojí si pevně za svým přesvědčením. Učí se ze zkušeností, které nejsou nikdy tak zlé pro zvídavou osobu, jakou oni sami jsou. Nezajímají je nerealistické sny, ale raději věří v nastavení dosažitelných cílů, kterých lze dosáhnout skrze tvrdou práci.

Tito lidé jsou umělci a milují tvoření. Jejich domov je příjemný a teplý, vždy otevřený přátelům a rodině. To odpovídá, zvážíme-li, že to jsou spíše domácí typy. Ačkoliv jsou přátelští, ostatní k sobě jen tak snadno nepustí a jsou někdy až přehnaně opatrní. Jakmile to však udělají, jsou k nim navzdory jejich chybám loajální. Stejně tak, jak se otáčí svět a je nemožné jej zastavit, stejně tak je také nemožné změnit jejich názor, jakmile si ho už jednou vytvořili. Jsou to osoby tvrdohlavé, a proto si často budou držet svůj postoj jen z toho důvodu, že je opačný k tomu vašemu. Ve vztahu se dokáží vcítit do partnera, o kterého pečují, ale zároveň jsou ochotni mnoho věcí přehlédnout. Díky této dobrotě si musí dávat pozor na pokusy o jejich zneužití.

Nošením kamenů tohoto živlu se zároveň propůjčují jeho rysy. Element země má sklony se zajistit, s čímž se nese dostatek peněz, prosperita nebo stabilita. Zároveň je vhodný při hledání dobrého zaměstnání. Přirozenou barvou posilující sílu tohoto živlu je zelená. Lidé narozeni pod astrologickým znamením býk, panna a kozoroh jsou nejčastěji osoby jejichž dominantním element je země. Typickými zástupci zásadně ovlivňující tento element jsou avanturín zelený, olivín, malachit ale třeba také labradorit norský či apatit.