Země

praktický

 

Matička země je bohatá a zdravá. Vše, co z ní vzejde ochraňuje a obdařuje svojí láskou a energií čisté životní energie. Je stálá a spolehlivá, přestože neustále pracuje a hýbe se. Ti, co jsou spjatí s elementem země jsou praktičtí, logičtí a stojí si pevně za svým přesvědčením. Učí se ze zkušeností, které nejsou nikdy tak zlé pro zvídavou osobu, jakou oni sami jsou. Nezajímají je nerealistické sny, ale raději věří v nastavení dosažitelných cílů, kterých lze dosáhnout skrze tvrdou práci.

Tito lidé jsou umělci a milují tvoření. Jejich domov je příjemný a teplý, vždy otevřený přátelům a rodině. To odpovídá, zvážíme-li, že to jsou spíše domácí typy. Ačkoliv jsou přátelští, ostatní k sobě jen tak snadno nepustí a jsou někdy až přehnaně opatrní. Jakmile to však udělají, jsou k nim navzdory jejich chybám loajální. Stejně tak, jak se otáčí svět a je nemožné jej zastavit, stejně tak je také nemožné změnit jejich názor, jakmile si ho už jednou vytvořili. Jsou to osoby tvrdohlavé, a proto si často budou držet svůj postoj jen z toho důvodu, že je opačný k tomu vašemu. Ve vztahu se dokáží vcítit do partnera, o kterého pečují, ale zároveň jsou ochotni mnoho věcí přehlédnout. Díky této dobrotě si musí dávat pozor na pokusy o jejich zneužití.

Nošením kamenů tohoto živlu se zároveň propůjčují jeho rysy. Element země má sklony se zajistit, s čímž se nese dostatek peněz, prosperita nebo stabilita. Zároveň je vhodný při hledání dobrého zaměstnání. Přirozenou barvou posilující sílu tohoto živlu je zelená. Lidé narozeni pod astrologickým znamením býk, panna a kozoroh jsou nejčastěji osoby jejichž dominantním element je země. Typickými zástupci zásadně ovlivňující tento element jsou avanturín zelený, olivín, malachit ale třeba také labradorit norský či apatit.

Omlouváme se, činnost obchodu je momentálně pozastavena. Objednávky nebudou vyžízeny. Skrýt