Vzduch

logický

            

Vzduch je neustále v pohybu, i když to není vidět. To samé platí pro mysl člověka. Ze všech čtyř elementů je právě element vzduch nejvíce orientován na myšlenky. Člověk, který nejvíce tíhne k tomuto živlu, nad každým rozhodnutím důkladně přemýšlí a často tak nalezne řešení i k obtížným problémům. Tito lidé jsou studijní a vědecké typy, jež vidí velké věci i tam, kde ostatní nemohou. Nicméně tak jako je vítr proměnlivý, stejně tak lidé pod vlivem tohoto živlu se mohou výrazně lišit. Zatímco jedni jsou společenští, racionální a chytří, ostatní jsou výstřední a chladní. Excelují ve zvládání více úloh najednou, ale také se jejich snahy mohou rozptýlit bez výsledků. Schopnost zvládat dobře více úloh najednou je cenná věc, ale přesto jsou mnohem silnější, zaměří-li všechno své úsilí do jediného problému.

Vzduch je zároveň to, co dává lidem schopnost řeči. Proto jsou vtipní, zábavní a jsou vítanými hosty na každé společenské události. Je potřeba myslet na to, aby přes všechen ten šarm také nechyběla společenská zdvořilost. Zaměření lidí pod elementem vzduch je tak často na logičnost, až občas přehlížejí vlastní pocity. Běžně si nedělají závazky a v kombinaci s jejich občasnou přirozenou necitlivostí si mohou vztahy zbytečně komplikovat. Tito lidé nejsou příznivci tradic. Dělají věci tak, jak jim dává smysl je dělat, a nevěří, že dělat něco proto, že se to tak vždycky dělalo, je správné. Tato náchylnost k tomu, co ostatní vidí jako radikální myšlení a jejich schopnost činit rychlá rozhodnutí z nich dělají ty, co tahají za provázky. Zatímco oheň může být tváří povstání, vzduch je jejím mozkem.

Při nošení náramků a náhrdelníků obsahujících kameny elementu vzduch se asociují dominantní vlastnosti tohoto elementu. Mezi jeho zásadní vlastnosti patří zvýšený zájem o cestování, jehož také dosahujeme, zájem o studia, znalosti a dychtivost po svobodě. Přirozenou barvou pro vzduch je žlutá, zároveň dodává na síle tohoto živlu. Pod element vzduch jsou obecně řazeni lidé narození pod znamením zvěrokruhu blíženci, váhy a vodnář. Základní kameny posilující element vzduch jsou citrín, opál žlutý anebo také pyrit.

 

Omlouváme se, činnost obchodu je momentálně pozastavena. Objednávky nebudou vyžízeny. Skrýt