Voda

emocionální

 

Voda neustále teče, ale většina všeho se děje až pod její hladinou. Jestliže lidé elementu voda vypadají na povrchu chladní a klidní, uvnitř to jsou emocionální osoby ve stálém zmatku. Jsou starostliví a snadno se upnou k ostatním. Upínají se z celého srdce, a někdy mohou být až přespříliš důvěřiví. Když je voda rozptýlená a mělká, je neúčinná, ale když tito lidé shromáždí své síly a zaměří se na cíl, dokáží se vypořádat s ledasčím. Vidí život jako pouť a každý jejich pohyb je definovaná část jejich cesty, i když se pro něj občas rozhodli až na poslední chvíli.

Nicméně jejich schopnost upínat se tak hluboce na ostatní je zároveň dělá náchylné k přebírání jejich břemen na sebe. Tento soucit s ostatními vede až k zanedbávání vlastních potřeb. Příliš mnoho potlačených emocí může vést k depresi nebo dokonce závislosti. Jejich emoce neustále přicházejí a odcházejí, někdy až iracionálně. Často mají potřebu projevit svá hluboká vnitřní témata během situací, které jim je připomenou, a to daleko více než jakýkoliv jiný element. Tito lidé potřebují najít rovnováhu mezi pomáháním ostatním a pomocí sami sobě, aby dosáhli své duševní harmonie.

Přirozenou barvou vody je modrá. Ta znázorňuje odstín hlubokých vod a posiluje veškeré vlastnosti vodního elementu. Nošením náramků a náhrdelníků z vodních kamenů v nás rozvíjí účinky tohoto živlu. Voda prohlubuje lásku, manželství a přátelství. Dále plní očišťovací funkci od šrámů všeho negativního. Má pozitivní vliv na spánek, přivozuje příjemné sny a přináší klid do života. Drahé kameny spadající pod element voda jsou například akvamarín, korál modrý anebo kalcit modrý.

Nošením náramků a náhrdelníků z vodních kamenů v nás posiluje účinky tohoto živlu. Voda prohlubuje lásku, manželství a přátelství. Dále plní očišťovací funkci od šrámů všeho negativního. Má pozitivní vliv na spánek, přivozuje příjemné sny a přináší klid do života. Přirozenou barvou vody je modrá, která zároveň posiluje veškeré vlastnosti vodního elementu. Lidé narození ve znamení rak, štír a ryby jsou považováni za osoby zároveň narozené pod elementem voda. Drahé kameny spadající pod tento element jsou například akvamarín, korál modrý anebo kalcit modrý.