Sodalit

intuitivní, chráněný, klidný

 

V dnešní době věčného spěchu a stresu sodalit vyčnívá. Ten je jako jeden z mála, kterého se zavedené životní tempo netýká. S jeho chladnou energií je stále uvolněný a vše je v pořádku bez jakékoliv hrozby. Těší se z pevného zdraví a díky jeho silně vyvinutému intuitivnímu smyslu nemá sebemenší problémy dělat rozhodnutí. Žije si šťastně a bezpečně sám se sebou i se světem kolem.

Sodalit s jeho energií je mocný kámen především pro naši duševní pohodu a klid. Nic už není tak závažné, aby nás vykolejilo. Nyní je vždy i další možnost, pro kterou se můžeme rozhodnout. Ačkoliv se může jednat o zásadní rozhodnutí, jako je například odchod ze zaměstnání anebo například odchod od partnera, intuitivně víme, že je to správné rozhodnutí, a proto se tak bezstarostně vrháme do nejistoty. Brzy ovšem zjišťujeme, že nejistota není tak nejistá, jak se nejdříve může zdát, a vychutnáváme si ovoce tohoto kroku. Se sodalitem jsme vždy chránění a v bezpečí, protože s vnitřním vedením a s nadhledem, se kterým k životu přistupujeme dokážeme lehce vyřešit vše, co nás potká. Tento kámen u nás dále eliminuje emocionální výbuchy hněvu a nechává nám zjistit, o co je jednodušší řešit věci s klidem a mírem. Zároveň je vhodný pro lidi, jejichž denní náplň je mentálně zatěžující, protože podporuje paměť a kreativní činnost.

Nošením náramků a náhrdelníku s kamenem sodalitu se na nás odrážejí jeho vlastnosti. Jsme klidní a vyrovnaní. Život bereme s nadhledem a necháváme své kroky vést intuicí. Nebojíme se dělat zásadní rozhodnutí, protože víme, že jsme na své cestě vždy v bezpečí. Sodalit je nejsilnější u lidí narozených ve znamení střelec. Je modré barvy, náleží elementu země a dostává do rovnováhy energetická centra první, šesté a sedmé čakry.

Produkty obsahující achát mechový