Obsidián

ochranný, pozorný, soustředěný

 

Není zde nic, co by mohlo obsidián ovlivnit natolik, aby jeho snahy byly promarněny, či aby jeho osobnost byla změněna. Jeho obranný mechanizmus proti negativním vlivům je natolik silný, že může zůstat soustředěný na své záměry  dokud nedosáhne jejich dokončení. Je zodpovědný a dotáhne do konce vše, co započne. Věnuje pozornost všemu, co se okolo děje, ale zároveň i sám sobě.

Působením tohoto kamene jsme vtahováni do centra své mysli spojovaného s velkou prázdnotou a tajuplností, které je místem stvoření. Především je to však místo, které nám připomíná pravdu a sebe samotné. Pomáhá nám se udržet být soustředěni na své cíle. Pokud máme tendence k roztržitosti, tento kámen nás odklání od vnějších lákadel. Udržuje pozitivní náhled na věc, především odstíněním vnějších negativních vlivů, které mají za cíl nás odradit od našeho úsilí. Zároveň nám umožňuje se zbavit negativních emocí, které jsou v nás hluboko zakořeněny a připomíná, že černé myšlenky jsou držiteli zlozvyků,  způsobujících spoušť v našem životě. Proto je vhodným nástrojem pro zbavení se špatných zvyků, prioritizování svých záměrů a udržení energie zaměřené na tyto své cíle, až do jejich dosažení.

Nošením obsidiánu v náramcích a náhrdelnících se na nás odrážejí jeho vlastnosti. Jsme soustředěni na sebe a na své záměry, kterých se držíme až do jejich dokončení. Odoláváme a jsme chráněni od vnějších negativních energií. Zároveň se snadněji zbavujeme svých zlozvyků. Obsidián je nejsilnější u lidí narozených ve znamení váhy a štír. Jeho barva je černá, náleží elementu oheň a otevírá energetické centrum první čakry.

Produkty obsahující obsidián

Omlouváme se, činnost obchodu je momentálně pozastavena. Objednávky nebudou vyžízeny. Skrýt