Lazurit

duchovní, ochranný, uklidňující

 

Tento kámen svými kořeny sahá až do starověkého Egypta, odkud si nese i své jméno znamenající noční oblohu. Díky jeho duchovnímu propojení byl po staletí uctíván. Nosí v sobě hluboký klid, přičemž je soustředěný, vidí a cítí smysl dění okolo a zároveň je tím, kdo zná pravdu. Životem ho provází jeho intuice pramenící z vyššího poznání. Proto je i považován za ztělesnění moudrosti a uvážlivosti.

S vibracemi lazuritu je velice jednoduché nechat své kroky vést, pracujeme-li na něčem s jasným záměrem. Projekty, do kterých se pouštíme rostou, spoléháme-li se na své pocity. O svých cílech sníme, zatímco lazurit nám do těchto snů poskytuje čistotu a jasnost, díky které si své snění ráno pamatujeme a probouzíme se odpočatí a plni energie. Lazurit nás drží na naší cestě a pomáhá se soustředěním a koncentrací na obtížné úlohy. Ochraňuje před negativními energiemi a my jsme plně schopni řešit komplexní problémy až vysokoškolského či vědeckého rázu. Odbourává pocity frustrace, zmatení nebo hněvu, zatímco na nás působí jeho hluboký klid. Zároveň jsme imunní proti jakémukoliv psychickému, mentálnímu anebo emocionálnímu zneužití. Tato uklidňující energie lazuritu nás vede k nalezení vnitřního míru.

Nošením lazuritu v náramcích a náhrdelnících se v nás odrážejí jeho silné stránky. Jsme spolehlivě vedeni intuicí za našim úspěchem. Soustředíme se na složité a komplexní úlohy, které zvládáme s přehledem. Zároveň jsme chráněni před jakoukoliv mentální manipulací. Lazurit je nejsilnější u lidí narozených ve znamení střelec. Je modré barvy a náleží elementu oheň. Zároveň otevírá energetická centra šesté a sedmé čakry.

Produkty obsahující lazurit

Omlouváme se, činnost obchodu je momentálně pozastavena. Objednávky nebudou vyžízeny. Skrýt