7. Korunní

duchovní

 

Sedmá čakra je čakrou nejvyšší, nacházející se na vršku hlavy, kde zastřešuje všechny nižší čakry. Proto se jí říká čakra korunní. Vychází ze základní kořenové čakry a postupuje směrem nahoru, až nás spojuje s vesmírem a zdrojem energie a stvoření. Je to místo vyššího poznání a intuice. Všechny zázraky, které se nám v životě dějí, pocházejí odsuď. Korunní čakra je zároveň zdrojem myšlenek o nekonečnosti času a prostoru. Neexistuje žádná intelektuální znalost na úrovni korunní čakry. Je zde pouze vyrovnanost, radost a hluboký mír spojující vše s čím se v životě setkáváme. Dar korunní čakry, v případě že je otevřená, je poznání jednotnosti díky spojení všeho se vším, jež se děje na základní úrovni. Umožňuje nám zažít mystickou jednotu se vším v přírodě. Cítíme, že existuje hlubší smysl života a řád, který je nade vší existencí. Ostatní nás vidí osobnostně jako nádherné jedince. V případě nerovnováhy v tomto centru jsme plně oddaní fyzické existenci na zemi, jejíž koloběh nás směruje, vede a často i řídí.

Centrum korunní čakry je na vršku hlavy a nerovnováha v tomto místě vede k nepříjemnostem, jako je deprese, přecitlivělost k životnímu prostředí jako je světlo a zvuk. To může také způsobit neschopnost učení se novým věcem. Na těle se mohou tvořit vyrážky a výjimkou nejsou ani bolesti hlavy. Typickým příznakem je také většina duševních chorob.

Pokud je otevřená, projevují se její účinky a dosahujeme seberealizace, stáváme se duševně krásní a poznáváme hluboký mír, vyrovnanost a radost. V opačném případě jsme čistě vedení materiálním světem. Sedmou čakru posiluje přijímání vesmírné energie, a naopak ji blokuje přilnutí k vlastnímu egu. Nejvlivnější bývá u lidí narozených pod znamením zvěrokruhu lev. Korunní čakra má barvu fialovou, která zároveň přispívá při otevření tohoto centra. Pozitivní vliv má však i barva bílá. Kameny posilující toto centrum jsou ametyst, křišťál anebo howlit.

Omlouváme se, činnost obchodu je momentálně pozastavena. Objednávky nebudou vyžízeny. Skrýt