6. Třetí oko

intuitivní

Šestá čakra je centrum třetího oka. To se nachází uprostřed čela, kde je umístěna naše schopnost vidění neviděného, vědění nevěděného a slyšení čeho nebylo vysloveno. Je centrem intuice, vědění a snění. Jeho vliv sílí v případě otázek o smyslu života, kde nás provádí pro jeho naplnění. Všichni v sobě mají moudrý vnitřní hlas provázející nás při vyjádření nejvyšších aspektů naší přirozenosti. Jeho naslouchání vede k projevení našeho plného potenciálu. Šestá čakra tiší vnitřní bouři, způsobenou naplněním hlasy ostatních, tak abyste si zapamatovali vlastní podstatu ve světě plném názorů ostatních. Když je čakra třetího oka otevřená, člověk silně vnímá spojení s vnitřním hlasem a vnitřními pocity, které ho provádí volbami, tak jak je život přináší. Jsme plní optimismu, nebojácní a praktičtí. Dokážeme odhadnout lidi na první pohled. Pokud je naopak šestá čakra zablokovaná, člověk o sobě pochybuje a nevěří si.

Problémy s čakrou třetího oka začínají od místa jejího umístění tedy od čela. Jsou jimi bolest hlavy, problémy s dutinami, ztráta sluchu, rozmazané vidění a hormonální nerovnováha. Z emocionálního hlediska budete čelit problémům, jako jsou změny nálad, nemožnost se rozhodnout a popírání všeho nefyzického, tedy i lásky, instinktu apod.

Pokud je centrum čakry otevřené, osvojují se její dominantní vlastnosti. Stáváme se tak rozhodní, optimističtí, nebojácní a máme hluboké propojení s naším vnitřním hlasem. V opačném případě si nevěříme, špatně se rozhodujeme a popíráme nefyzické. Šestou čakru otevírá vlastní porozumění, a naopak blokuje vnější iluze. Nejvlivnější je u lidí, kteří se narodili pod znamením zvěrokruhu rak. Čakra třetího oka je tmavě modrá, která toto centrum dostává do rovnováhy. Pozitivní vliv ovšem čerpá i z barvy fialové.  Nejtypičtějšími zástupci jsou lazurit, ametyst anebo čaroit.

Omlouváme se, činnost obchodu je momentálně pozastavena. Objednávky nebudou vyžízeny. Skrýt