5. Krční

komunikativní

 

Pátou čakrou je krční. Její centrum je umístěno na krku, kde nám poskytuje schopnost komunikace a sebevyjádření. Nejedná se nutně pouze o verbální projevy, ale spíše v širším slova smyslu, jak se v životě vyjadřujeme; zahrnujíc psaní, mluvení, zpívání ale třeba i vaření a podobně. Je to cesta, jak světu říci, kdo a co jsme. S otevřeným centrem páté čakry se nám dostává důvěry v naši schopnost vykomunikovat si své potřeby. Jsme schopni vyjádřit pravdu bez starosti o cenzuru či kritiku. To nutně neznamená, že budeme říkat věci necitlivé nebo zraňující. Lidé s rovnováhou v krční čakře se právě dokáží vyjádřit způsobem, který své okolí podporuje a ne jinak. Při plném otevření, úzkost, se kterou ostatní lidé reagují, nikdy nevyvstane. Tito lidé také bývají často středem pozornosti. Stávají se taktní, loajální a dobrodružní. Dále nám otevřené krční centrum zajišťuje důvěryhodnost, čestnost a smysl pro pravdu. Naopak pokud je pátá čakra uzavřená, osoba se cítí nevyslyšená. Máme problémy se začleňovat až se setkáváme se všeobecným odmítáním vlastní osoby.

Krční čakra je spjatá s krkem, kde se dají zpozorovat první příznaky nerovnováhy v tomto centru. Jsou jimi bolesti v krku nebo zubů, které mohou sahat až k ramenům. Dále to jsou problémy se štítnou žlázou. Z emocionálního hlediska potom odmítání v komunikaci a projevu anebo ztráta kontroly nad vlastní možností volby.

Při otevřeném centru této čakry se nám dostává blahodárných vlivů této čakry. Jsme poté schopni se sebevědomě a účelně vyjadřovat. Jsme přijímáni, důvěryhodní, čestní a máme cit pro pravdu. V opačném případě jsme odmítáni. Krční čakru posiluje pravda, a naopak je centrum blokováno lží. Lidé narození pod hvězdným znamením panna a blíženci mívají krční čakru dominantní. Barvou vyrovnávající toto centrum je modrá jako obloha. Kameny vhodné pro posílení páté čakry jsou akvamarín, tyrkys anebo modrý korál.

 

Omlouváme se, činnost obchodu je momentálně pozastavena. Objednávky nebudou vyžízeny. Skrýt