4. Srdeční

milující

 

Čtvrtá čakra je čakrou srdeční. Nachází se v centru hrudníku a tvoří most mezi třemi nižšími čakrami běžného fyzického světa a vyššími čakrami světa duchovního. Krom pozice vyváženosti těla a duše, které je zdrojem uzdravující energie, zároveň také představuje sjednocení energií lásky a vášně, čímž nám pomáhá překonávat samotu a oddělení.  Láska může nabývat mnoha podob v různých stádiích života. Láska dítěte ke své matce je odlišná než láska matky k dítěti. Přátelská láska je odlišná od vášnivé lásky dvou milenců a stejně tak je jiná láska studenta ke svému učiteli. Nicméně impuls ve všech těchto případech je stejný. Je jím touha ke spojení – překonání oddělení, a to je v povaze srdce a jeho čakry. Když je toto centrum plně otevřené, cítíme hluboký vztah ke všem bytostem ve svém životě. Umožňuje nám soucítit s ostatními, odpouštíme a důvěřujeme. S její energií cítíme radost, lásku a vděčnost za náš život. Naopak je-li srdeční centrum zablokované a jeho energie nemůže volně proudit, zažíváme pocity odcizení od ostatních. Neopouští nás strach z osamění, což může vést až k žárlivosti, hořkosti a hněvu.

Čtvrtá čakra je propojena s imunitním a krevním oběhovým systémem. Nerovnováha v jejím centru se promítá u problémů s rameny a horní částí zad. Dále mohou pokračovat bolesti do rukou, zapěstí až prstů. Nerovnováha způsobuje astma, srdeční onemocnění, u žen problémy s prsy nebo onemocnění plic. Po emocionální stránce se potom dostavuje žárlivost, sobectví, osamocení atd.

Nošením náramků a náhrdelníků s kameny této čakry otevíráme srdeční centrum. Při jeho rovnováze v nás proudí tělo uzdravující energie, jsme dobrosrdeční, milující a důvěřující. Dokážeme cítit radost ze života. Při zablokovaní srdeční čakry se cítíme osamělí, žárlíme a jsme zahořklí. Centrum je posilováno láskou, a naopak ho blokuje smutek. Lidé jejichž dominantní čakra je srdeční, bývají ti, kteří se narodili pod znamením zvěrokruhu váhy a býk. Barva čtvrté čakry je primárně zelená, ale pozitivní vliv na ni má i barva růžová. Kameny vhodné pro posílení vlivu centra čtvrté čakry jsou olivín, malachit anebo růženín.

 

Omlouváme se, činnost obchodu je momentálně pozastavena. Objednávky nebudou vyžízeny. Skrýt