3. Solární

sebejistý

 

Třetí čakrou je solární, zároveň známá i jako solar plexus. Najdeme ji zhruba mezi pupíkem a hrudním košem. Je jádrem naší osobnosti, identity a ega. Zatímco čakra sakrální hledá potěšení a radost, třetí je celá o vnímání toho, jací jsme. Její dar se skrývá v uvědomění si vlastní síly. Je vůlí uspět a zároveň zdrojem naší energie v tomto světe. Když je centrum druhé čakry otevřené, záměry a touhy nezůstávají pouze sny, ale realizujeme je. Její energie nám umožňuje dát věci do pohybu a pohnout se v životě kupředu. Ukrývá se zde zdroj sebedůvěry a osobní síly. Právě díky tomuto centru jsme schopni překonat strach, uvědomit si vlastní individualitu a postavit se výzvám čelem. Naopak když je zablokované, cítíme se frustrovaní, neúspěšní a život se nám ubírá jiným směrem než bychom si přáli.

Solární čakra se nachází tři palce nad pupíkem, kde je propojená s trávícím systémem. Nerovnováha zde působí chronickou únavu systému, poruchy funkce jater, žaludeční vředy, vysoký krevní tlak, problémy se slinivkou břišní, diabetes a obtíže se žlučníkem. Z emocionální stránky věci zde nerovnováha způsobí sebe neúctu, snížené sebevědomí, a naopak zvýšenou sebekritičnost. Nakonec se setkáváme s neúspěchem.

Při nošení náramků této čakry se projevují její dominantní účinky. Mezi ně zapadá např. sebedůvěra a uvědomění si vlastních kvalit. Překonání strachu, vnitřních překážek a uchopení života pevně do svých rukou. Při jejím zablokování si jsme nejistí, sebekritičtí až neúspěšní. Vyvažuje ji silná vůle a naopak blokuje zahanbení. Dominantní se stává u osob narozených pod znamením zvěrokruhu štír a beran. Solární čakra se pojí s barvou žlutou, která ji vyvažuje. Kameny v posilující třetí čakrou jsou citrín, pyrit, opál žlutý anebo tygří oko.

 

Omlouváme se, činnost obchodu je momentálně pozastavena. Objednávky nebudou vyžízeny. Skrýt