2. Sakrální

spokojený

 

Druhá čakra se nazývá sakrální. Je umístěna v oblasti pohlavních orgánů a energie v tomto centru je používána k biologické reprodukci. Když je otevřená, její energie umožňuje malovat mistrovská díla, vybudovat firmu, nebo vytvořit život plný spokojenosti a hojnosti. Z toho důvodu se jí přezdívá čakra kreativity. Kreativita je proces propojování stále stejných základních zdrojů a tvoření nových vztahů mezi nimi. Například když muzikant vytvoří novou skladbu za použití stále stejných not v nových kombinacích a stvoří tak něco, co ještě neexistovalo. Stejným způsobem využívá druhá čakra základních zdrojů první čakry, k tvorbě každého nového dne. Zároveň je centrem zákona nejmenšího úsilí. Pokud je v rovnováze, je zdrojem potěšení a nachází okamžitě řešení na každý problém, který je jen vzácně problémem, čímž nám zajišťuje spokojenost v životě. Zároveň je považována za obdařeného léčitele těžkostí a také zásadně ovlivňuje naši sexualitu. Pokud je zablokována, činí nás náchylné k závislostem. Určití jedinci pak mohou snáze propadnout alkoholu nebo drogám. V jiných případech člověk zase propadá depresím.

Sakrální čakra je kousek pod pupíkem, kde se pojí s funkčností střev a močového měchýře, v jehož oblasti se dají vypozorovat první příznaky v případě zablokovaní tohoto energetického centra. Ty začínají u bolesti dolní části zad, boků a kyčlí a pokračují problémy s ledvinami, močovými cestami až reprodukčními problémy. Z emocionálních aspektů je to nedostatek kreativity, náchylnost k závislostem či nedostatečná angažovanost.

Nošením kamenů této čakry se vyvažuje její energetické centrum, ve kterém se nachází střed emocí, životní spokojenosti a potěšení a sexuality. Při nevyrovnanosti jsme náchylní k závislostem a depresím. Do rovnováhy ji pomáhá potěšení, a naopak čakru blokuje vina. Dominantní je u osob narozených pod znamením zvěrokruhu ryby a střelec. Tuto čakru definuje barva oranžová, která ji zároveň dostává do rovnováhy. Zástupci kamenů s výrazným pozitivním vlivem na sakrální čakru jsou sluneční kámen, tygří oko nebo lávový kámen.

Omlouváme se, činnost obchodu je momentálně pozastavena. Objednávky nebudou vyžízeny. Skrýt