1. Kořenová

přeživší

Kořenová, nebo také základní, je v pořadí první čakra a nachází se na spodní části páteře. Je spojená s primitivními a nejzákladnějšími lidskými potřebami a s bezpečím. Na tomto místě je shromažďována energie pro zajištění potravy a přístřeší. V případě, že je čistá a energie může volně proudit skrz, cítíme bezpečí, jsme si sebejistí a jednoduše si obstaráváme tyto základní životní potřeby. Krom těchto potřeb je i centrem materiálního zabezpečení, a tedy peněz. Stává se také energetickým impulsem cesty za úspěchem. Zablokováním této oblasti způsobuje pocit úzkosti a obavy. V tomto negativním stádiu se stává zdrojem hněvu až agrese. To se poté odráží v problémech v partnerském životě. Kořenová čakra je také první, která utrpí, pokud bude s naším tělesným systémem něco v nepořádku.

Indikátory nerovnováhy v kořenové čakře jsou problémy s chodidly, nohami, kostrčí, imunitním systémem, konečníkem nebo u mužů s rozmnožovacím ústrojím. Tyto příznaky mohou vést až k problémům s bolestí kolen, degenerativní artritidě, poruchám příjmu potravy nebo zácpě. Na emocionální rovině se mohou objevovat v extrémních případech osobní bankroty, obtíže se zajištěním přístřeší či obstaráním si potravy.

Používáním kamenů vibrujících na frekvenci první čakry otevíráme její centrum. To nám zajišťuje základní životní potřeby, finanční nezávislost, bezpečí, pevné zdraví a sebedůvěru. Při její nerovnováze se setkáváme s finančními problémy, s obtížemi se zajištěním základních potřeb a hněvem. Otevírá ji dostatek těchto základních potřeb, a naopak ji blokuje hněv. Nejvlivnější je u osob narozených pod hvězdným znamením kozoroh a vodnář. Kořenovou čakru charakterizuje barva červená, která ji zároveň vyvažuje. Pozitivně však působí i černá a tmavší odstíny hnědé a šedé barvy. Kameny vibrující na frekvenci první čakry jsou granát, záhněda, onyx nebo korál červený.

Omlouváme se, činnost obchodu je momentálně pozastavena. Objednávky nebudou vyžízeny. Skrýt