Žlutá

intelektuální

 

Žlutá je nejjasnější teplou barvou, rozveseluje a povzbuzuje. Symbolizuje moudrost a vysokou inteligenci. Uklidňuje nervy, napomáhá uvolnění, svobodnému vývoji a komunikaci při navazování kontaktů. Používá se jako signální barva. Díky tomu se s ní setkáváme např. v dopravním provozu a vůbec v každodenním dění jako s významným znamením výstrahy. Upoutává lidskou pozornost, proto mají taxi v některých zemích žlutou barvu. Počátek této praxe nalezneme v New Yorku, kde v roce 1907 Harry Allen natřel své taxi na žluto, když zjistil, že je na dálku nejlépe viditelnou barvou.

Žlutá nám asociuje teplo slunce, proto na nás působí velmi pozitivně. Také proto, že s východem slunce začínáme nový den, který přináší nové možnosti či naděje symbolizující nový začátek. Slunce nás hřeje a dobíjí naši životní energii a stejně na nás působí i žlutá. Vytváří entusiasmus do života a dokáže probudit velkou sebedůvěru a optimismus. Je barvou nabytí vědomostí. Inspiruje a svádí k zvídavosti. Znázorňuje intelekt a podporuje paměť. Pomáhá nám nalézt způsob věci realizovat. Je tedy praktický myslitel a nikoli snílek. Lidé pojící se s touto barvou jsou komunikativní a rádi mluví. Jsou to ti, kteří pracují na mentální úrovni. Nedělá jim problém udělat důležitá rozhodnutí, protože jejich mysl a idee jsou přímé.  Na druhou stranu žlutá je neemociální barva, přichází z hlavy a nikdy ne ze srdce. Ne každý je ochotný nebo stavěný k tomu, aby zvládal její tempo. Žlutá má příliš vysokou frekvenci a například staří lidé se při jejím větším množství nebudou cítit pohodlně.

Při nošení kamenů žluté barvy se zároveň osvojují jeho přednosti. Žlutá barva je barvou záře slunce, rozveseluje a hřeje. Asociuje intelektuální zralost, sebedůvěru a optimismus. Je barvou realizace a tvorby. Žlutá náleží elementu vzduch, jehož účinky posiluje, a zároveň je barvou třetí čakry. Zástupci mezi kameny jsou citrín anebo tygří oko.

Produkty s významným zastoupením žluté barvy

Omlouváme se, činnost obchodu je momentálně pozastavena. Objednávky nebudou vyžízeny. Skrýt