Zelená

vyrovnaný

 

Zelená vždy byla a je symbolem svěžesti, mládí a pozitivity. Je spojována s nadějí, obnovou sil a plodností, což byl jeden z důvodů, proč se v 15. století nevěsty oblékaly do zelených šatů. Je barvou jara, symbolizující zelené lesy a louky. Pociťujeme, jak zima odchází a nastává obroda přírody. To v nás vyvolává optimistickou náladu a radost z nově začínajícího období. Zelená je pro člověka nejpřirozenější a uklidňující barva. Dříve se dokonce věřilo, že má léčivé účinky pro oči. Díky provázanosti s přírodou se stala barvou ekologie a všeobecně zeleného marketingu.

Jestliže existuje rovnováha mezi hlavou a srdcem je jím zelená.  Propůjčuje nám schopnost bezpodmínečné lásky k přírodě, k nám samotným i k ostatním. Jakožto uklidňující a osvěžující barva kladně působí na nervovou soustavu, zmírňuje vysoký krevní tlak a přináší klid a harmonii. Odtud také vzešel nápad využívání zelené tabule ve školách. Zároveň je barvou posilující lidské odhodlání a přesvědčení. Proto lidé, kteří upřednostňují zelenou, jsou vytrvalí a za svým přesvědčením si stojí za všech okolností a nezaleknou se žádné překážky. Zelená má silný smysl pro to, co je správné a co špatné. To člověku buduje vhodnou pozici pro správná rozhodnutí. Její příznivci láskyplně pečují o druhé, proto se zelená stala barvou většiny charit. Zároveň je to barva prosperity a hojnosti, finančního a materiálního zabezpečení. Vztahuje se ke světu byznysu a k bohatému vlastnictví. Z negativní stránky pohledu tito lidé mohou býti až posedle materialističtí.

Při nošení kamenů této barvy se osvojují její přednosti. Zelená je v první řadě barvou vyrovnanosti, ale také obnovy a regenerace. Posiluje odhodlání, dodává nám schopnost milovat a přináší do života klid a harmonii. Je to barva elementu země a zároveň i čtvrté čakry, na něž pozitivně působí a prohlubuje jejich vlastnosti. Kameny této barvy jsou například malachit, olivín anebo avanturín zelený.

Produkty s významným zastoupením zelené barvy

Omlouváme se, činnost obchodu je momentálně pozastavena. Objednávky nebudou vyžízeny. Skrýt