Šedá

kompromisní

 

Šedá je barvou neutrality, opatrnosti a ochoty dělat kompromisy. Přímo ji ztvárňuje kompromis mezi dvěma „bezbarvými“ barvami – černou a bílou. Stejně jako vlasy věkem zešednou a už nikdy více neokouzlí a nebudou středem pozornosti, je šedá spojená s dlouhodobou zkušeností, zralostí a odpovědností. Nikdy nebude energetickým a flexibilním lídrem – na to je příliš opatrná a pomalá. Na druhou stranu se chlubí zdravým rozumem. Většina lidí je k této barvě lhostejná.

Šedá barva je nehybná a bez emocí, ale za to stabilní, vytvářející pocit klidu, rozvážnosti a úlevy od chaotického světa. Působí tlumeně a poměrně zdrženlivě. S jejími životními zkušenostmi reaguje na přicházející problémy s nadhledem a jen tak ji něco nevyvede z míry. Šedou vhodně vystihuje korporátní pracovník v obleku této barvy. Je konzervativní, spolehlivý, možná profesionální a také možná nudný. Ať už šedá působí jakkoliv tlumeně a energeticky neefektivně, je zároveň stabilní základnou, ze které může vzejít hodně nového a pozitivního. Lidé preferující tuto barvu jsou elegantní a formální, na druhou stranu tak nikdy neokouzlí. Ostatním se jen tak nesvěřují a svá tajemství a záhady si nechávají pro sebe. Vyhovuje jim pozice nezúčastněného pozorovatele. Proto leckdy působí odměřeně a chladně. Příliš mnoho šedé potom může způsobovat smutek nebo deprese a tendence k izolovanosti.

Nošením náramků a náhrdelníků z drahých kamenů šedé barvy se zároveň osvojí rysy povahy této barvy. Těmi jsou především schopnost kompromisů a neutralita. Šedá se dále vyznačuje stabilitou, rozvážností, klidem a rozumem. Tvoří stabilní základnu pro nové zkušenosti. Zároveň je barvou posilující první čakru. Zástupci kamenů jsou například labradorit norský, jaspis krajinový anebo jaspis dalmatinský.

Produkty s významným zastoupením šedé barvy

Omlouváme se, činnost obchodu je momentálně pozastavena. Objednávky nebudou vyžízeny. Skrýt