Růžová

milující

 

Kombinace červené a bílé –  růžová má potřebu akce červené, díky níž nám pomáhá uspět, a zároveň pochopení bílé. Je to vášeň a síla červené zjemněná ryzí čistotou bílé. Proto je ztělesněním vášně, jemnosti a lásky. Svůj název dostala podle květů růží. Díky svým přednostem něhy, půvabu a romantičnosti je v oblibě především u něžnějšího pohlaví. Ovšem je také velmi oblíbená u dětí, protože jejich myšlení a chování je velmi ovlivňováno city. Děti lásku potřebují více než dospělí. Jako typicky dívčí barva byla růžová zavedena možná vůbec poprvé ve Francii v 18. století, kde do růžových šatů oblékali holčičky v sirotčincích. Kluky pak do šatů modrých.

V psychologii barev růžová značí naději. Jedná se o pozitivní barvu inspirující a navozující příjemné pocity, že všechno bude v pořádku. Růžová dokáže uklidňovat naše emoční energie, čímž je ideální pro zmírnění hněvu a agrese. Testy bylo prokázáno, že vystavení velkému množství růžové, jako je například růžová místnost, má na lidi uklidňující efekt, a dokonce způsobuje fyzickou slabost. Probouzí v nás naši pečující stránku – potřebu péči dostávat, ale zároveň i dávat. Je barvou značící pevné zdraví a také úspěch. Proto ne nadarmo se říká „vidět vše růžově“. Je sice barvou nekonfliktní a bezstarostnou, ale zároveň i nezkušenou, a lidé se v jejím obklopení stávají naivní až nezralí a nezodpovědní. Vyhýbání se růžové poukazuje na občasné, podvědomé nedostatky něhy a citlivosti. Může to však symbolizovat i snahu o samostatnost a emancipaci.

Nošením kamenů růžové barvy se u nás prohlubují její dominantní vlastnosti. Růžová je především barva lásky, jemnosti a něhy. Zároveň symbolizuje zdraví, úspěch a spokojenost. Často se pojí s uklidňujícími účinky, péčí anebo nadějí. Je jednou z barev čtvrté čakry, a proto posiluje její účinky. Zástupci z řady drahých kamenů jsou např. růženín, rodonit nebo kunzit.

Produkty s významným zastoupením růžové barvy

Omlouváme se, činnost obchodu je momentálně pozastavena. Objednávky nebudou vyžízeny. Skrýt