Oranžová

pozitivní

 

Oranžová barva je slavnostní, vyvolává v nás pocit radosti, zároveň je spojována se sluncem a teplem. Je zdrojem optimismu a stala se symbolem mládí a radosti ze života. Vyvolává v nás zvědavost, touhu po dobrodružství, ve kterém se nebojíme riskovat. Vzhledem k jejímu dobrému apetitu je definitivně nejhorší barvou do kuchyně v případě, že se snažíme zhubnout. Paradoxně navzdory značným benefitům plynoucích z oranžové je nejodmítanější barvou dnešní doby.

Oranžová vyzařuje teplo, pohodu a spokojenost, jakožto barva korelující s odstíny plamene ohně nebo západu slunce. Je to barva radosti, bohatství, dostatku. Nabízí emocionální sílu v obtížných časech, která nám pomáhá zapomenout na zklamání a smutek. Během těžkých ekonomických časů nás udržuje motivované a pomáhá nám dívat se na věci s nadhledem. Plní nás zdravým sebevědomím a velkou houževnatostí. Pozitivně působí na sexuální fantazii. Oranžová barva je ideální pro kreativní tvoření a pomáhá tvořit s entuziazmem. Je označována za „sociální barvu“, kterou mají rádi společenští lidé, zejména pak extroverti. Činnosti, kterých se chopíme, budeme dělat s velkým nasazením a vášní. Entuziazmus pak ocení každý, s kým se setkáme nebo budeme spolupracovat. Z negativního úhlu pohledu je třeba být si vědom mantinelů, protože výstřednost a nespoutanost povede k předvádění se, v extrémních případech až k exhibicionismu.

Při nošení náramků a náhrdelníků obsahujících kameny oranžové barvy se asociují její dominantní vlastnosti. Oranžová je barva mládí. Symbolizuje radost ze života, dobrodružství, ve kterém se nebojíme riskovat. Zároveň se považuje za barvu společenskou a vzbuzuje v nás zvědavost. Oranžová náleží druhé čakře, jejíž účinky zesiluje. Kámen oranžové barvy je například sluneční kámen.

Produkty s významným zastoupením oranžové barvy

Omlouváme se, činnost obchodu je momentálně pozastavena. Objednávky nebudou vyžízeny. Skrýt