Hnědá

zajištěný

 

Hnědá barva představuje kvalitu ve všem – komfortní dům, nejlepší jídlo a pití a loajální partner. Je barvou psychické pohody a jednoduchosti. Vyznačuje se svým smyslem pro zodpovědnost a povinnost, z čehož se jí dostává bezpečí a plné materiální zabezpečení. Spolu se zelenou jsou nejrozšířenější barvy na světě, ale na rozdíl od zelené je hnědá jednou z nejméně preferovaných. Nese odstín vlastní dřevu a zemi. Pojí se s přírodou a je zároveň barvou zdraví. Se svým přírodním charakterem navozuje pocit tepla, domova a pohodlí. Proto místnosti vybavené do hnědé barvy budí pocit útulnosti.

Hnědá je ze své podstaty skromná barva. I když je materialistická, není spojována s lehkomyslností nebo přebytkem v jakékoliv podobě. Snaží se, aby bylo všeho s mírou, a upřednostňuje špičkovou kvalitu nad kvantitou. Potlačuje emoce, a naopak si vytváří bezpečné útočiště, odkud v klidu řeší všechny příchozí potíže. Zároveň je přátelská a přístupná. Ostatní jí mohou plně důvěřovat a spolehnout se na ni. Lidé upřednostňující tuto barvu jsou tiše sebevědomí a nežijí bujarým společenským životem. Nevyhledávají pozornost, ale stojí opodál, a nechají ostatní vyzdvihnout jejich nesporné kvality. Mají většinou dostatek peněz, ale jejich materiální bezpečí se může přehoupnout do posedlosti hromadění majetku. Jejich materiální bohatství je vyváženo životem v jejich vlastním malém, ale za to funkčním světě. Navzdory jejich klidné mysli nejsou bezstarostní. Nemají rádi překvapení a ostatní je mohou považovat za fádní, nudné a nezajímavé.

Nošením náramků a náhrdelníků z drahých kamenů hnědé barvy se zároveň asociují přednosti této barvy. Hnědá je především barva bezpečí a materiálního zabezpečení. Je zodpovědná, a upřednostňuje vysokou kvalitu. Úzce souvisí s pohodlným a komfortním životním stylem. Je barvou mající pozitivní vliv na první čakru, jejíž účinky posiluje. Zástupci kamenů hnědé barvy je záhněda, bronzit nebo opál africký.

Produkty s významným zastoupením hnědé barvy

Omlouváme se, činnost obchodu je momentálně pozastavena. Objednávky nebudou vyžízeny. Skrýt