Fialová

duchovní

 

Fialová slouží těm, jež hledají smysl života a duchovní naplnění. Je spojením mezi naším tělem a duší, tvoří rovnováhu mezi fyzickou a duchovní energií. V době, kdy bylo fialové barvivo vzácné a drahé, se stala fialová specifickou pro královské rodiny nebo šlechtu, a tedy symbolem luxusu, bohatství a extravagance. V historii je také fialová z nezjevného důvodu spojována s násilím. Ze stejného latinského slova (violentia) pochází v angličtině jak slovo násilí (violence), tak i slovo fialová (violet). Dochovaly se záznamy o používání této barvy k cejchování lidí, jež byli odsouváni na pokraj společnosti. V koncentračních táborech nacisti označovali fialovými trojúhelníčky homosexuály.

Fialová představuje budoucnost, představivost a sny, zatímco duchovně uklidňuje emoce. Povzbuzuje kreativitu a hledání inspirace a originality. Člověk nosící tuto barvu chce být unikátní, individuální a nezávislý, nikoliv jeden z davu. Umělci, básnící či spisovatelé jsou často inspirováni touto barvou. Působí na ně kladně při podpoření jejich múzy. Zároveň je barvou humanitární, využívanou například v soudnictví, a pro konání dobra pro ostatní. Zde se nejlépe odráží kombinace síly červené a moudrosti modré, ale zároveň i cit pro lidskost. Fialová může vykonat mnoho pro ty méně šťastnější. Na druhou stranu, navzdory její harmonii mysli, je zároveň úzce spojena s fantasy světem, do něhož se snažíme uniknout z rutinního života. Příliš mnoho této barvy může v určitém případě prohlubovat deprese. Je jednou z těch, která by se měla využívat opatrně a lépe v menším množství.

Při nošení kamenů fialové barvy se osvojují její přednosti. Fialová je především barvou duchovna a představivosti. Dále symbolizuje kreativitu a originalitu. Je nejvlivnější barvou na lidskou psychiku a intuici. Zároveň je barvou sedmé čakry ale posiluje i působení šesté čakry. Kameny fialové barvy jsou například ametyst, čaroit nebo jadeit fialový.

Produkty s významným zastoupením fialové barvy

Omlouváme se, činnost obchodu je momentálně pozastavena. Objednávky nebudou vyžízeny. Skrýt