Červená

energetický

 

Je barvou krve, síly, energie a moci, proto si ji oblíbila většina vladařů, což sebou však nese i nebezpečí. Červená symbolizuje spojení se smyslovým vzrušením, protože vzbuzuje vášeň a sexualitu. Spojení s energií využívá mnoho úspěšných značek jako např. Coca-Cola, která do červena barví etikety svých nápojů. V dávném Římě se zase červená barva používala pro označení generálů a urozených. Také císaři byzantští se oblékali do šatů této barvy, neboť tak symbolizovaly vysokou moc a bohatství. V nedávné historii lze pozorovat, že červená je barvou povstání a vzdorů proti útlaku, jakož i první impuls cesty k novým začátkům.

Červená u lidí vyvolává ostražitost, proto ji vidíme na semaforech. Využívá se ke zvýraznění ovládacích prvků, k zastavení chodu strojů apod.  Symbolizuje životní sílu, radost z pohybu a aktivity. Je barvou toužící po zážitcích a úspěchu. Působí i jako aktivátor fyzických sil. Z tohoto důvodu je červená často volena energickými, cílevědomými, tvořivými a schopnými lidmi. Vzhledem k její energičnosti se také vykládá jako erotizující a aktivující. V experimentech bylo dokázáno, že u osob se zavázanýma očima v červené místnosti byla účastníkům naměřena vyšší tělesná teplota. V modře vymalované místnosti tělesná teplota účastníků se zavázanýma očima naopak klesala. Energie, kterou skrývá, lze efektivně využít k zajištění si bezpečí, naopak při nesprávném uchopení paradoxně člověka vystaví nebezpečí. Tato barva vhodně poslouží například lidem dlouhodobě usilujících o práci, nebo těm, kteří potřebují odevzdat vysoký pracovní výkon. Lidé vyhýbající se této barvě naopak mohou působit sklesle a vyčerpaně, anebo se projevovat jako jedinci s nižší sebedůvěrou. Bohužel červená má zároveň agresivní povahu, proto je často volena násilníky či různě prudkými a výbušnými jedinci.

Nošením náramků z drahých kamenů a polodrahokamů červené barvy se posilují přednosti této barvy. Obecně platí, že červená symbolizuje moc, zdraví, fyzickou kondici, odhodlání a energii. Posiluje odvahu, podmiňuje k pozitivním změnám a celkově povzbuzuje sexuální vášeň. Je barvou elementu oheň a barvou první čakry, jejichž účinky posiluje. Mezi červené kameny se řadí například granát nebo korál červený.

Produkty s významným zastoupením červené barvy

Omlouváme se, činnost obchodu je momentálně pozastavena. Objednávky nebudou vyžízeny. Skrýt