Černá

chráněný

 

Černá barva se pojí s utajeným nebo neznámým, výsledkem toho je pocit tajemnosti. Drží si věci schované v bezpečí, „pod pokličkou“, skryté před okolním světem. Černá zároveň znamená moc a kontrolu. Díky síle, kterou vyzařuje, je zastrašující, nepřátelská nebo nepřístupná. Obchodník v černé prodá víc, ale zároveň si neudělá žádné přátelé. Je také spojována se smyslností a sváděním, stejně jako svůdná žena v černém spodním prádle budí dojem tajemné intrikářky. Černá znamená konec, ale každý konec je i začátkem něčeho nového. Stejně jako když se zjeví světlo a noc se promění v nový den.

Černá znamená sebeovládání a disciplínu, nezávislost a silnou vůli. Zároveň propůjčuje dojem autority a moci. Bohaté a úspěchem orientované ženy často volí tuto barvu, protože dodává na dojmu elegance, sofistikovanosti a sebedůvěry. Absorbuje negativní energie, proto je užitečná na ochranu před těmito vlivy. Zároveň však tvoří bariéru mezi člověkem samotným a okolním světem, aby ochránila jeho emoce a pocity, čímž schovává zranitelnost nebo nedostatek sebevědomí. Na druhou stranu tato vlastnost je aktivátorem sil a pro mnohé znamená odpoutání se od jejich vnitřních blokád a pomoc při prvních krocích na cestě vpřed. Lidé, kteří se však touto barvou často a v přehnaném množství obklopují, leckdy nejednají s čistou hlavou a jsou ukvapení. Jak výsledky psychologických testů napovídají, toto maskování svědčí o tom, že skrývají vnitřní konflikt či nejsou smíření se svým údělem.

Nošením kamenů černé barvy se v nás posilují její přednosti. Černá je především ochranná barva díky své moci ukrytí slabých stránek. Propůjčuje sílu, budí dojem autority a nezávislosti. Zároveň je smyslnou, svádějící barvou. Pojí se s první čakrou jejíž účinky posiluje. Kameny černé barvy jsou například onyx, obsidián či lávový kámen.

Produkty s významným zastoupením černé barvy

Omlouváme se, činnost obchodu je momentálně pozastavena. Objednávky nebudou vyžízeny. Skrýt