Bílá

nevinný

 

Bílá je ztělesněním čistoty, nevinnosti a nových začátků. Je to bílé plátno čekající na malbu. Protože neovlivňuje žádné smysly, je otevřená na vytvoření všeho, co jenom naše mysl může stvořit. Děti na náš svět přicházejí s perfektním vyvážením bílé čekající pouze na zaplnění jejich životů dalšími barvami spektra. To vše symbolizuje i oblékání do bílé barvy čerstvě pokřtěných, stejně jako bílé šaty nevěsty. Bílá barva je spojení celého světelného spektra barev, což v roce 1666 dokázal Isaac Newton při pokusu se světelným hranolem. Příměří, mírové úmysly vyjádří voják, zamává-li bílou vlajkou.

Bílá očišťuje a objasňuje mnohé, co bylo doposud ve stínu. Rozveseluje mysl a usnadňuje zásadní změny díky možnosti vnímat okolnosti v novém, jasnějším světle. Bílá se využívá v lékařství jako indikátor čistoty. Nicméně to může občas budit pocit až přílišné sterility nebo chladu na emocionální úrovni. Ten, kdo volí bílou, si nechává otevřené všechny varianty a nedospívá k jednoznačným názorům. Souběžně tím vyjadřuje svoji nestrannost. Bílá koncentruje energii, povzbuzuje upřímnost a dokáže odstranit veškeré blokády, přičemž je ochráncem.  Navozuje všeobecnou rovnováhu. Příliš mnoho bílé může na určité povahy působit izolovaně a vyvolávat pocit prázdnoty.

Nošením kamenů bílé barvy se v nás odrážejí její přednosti. Bílá je barvou nových začátků, čistoty, jasnosti a nevinnosti. Je zpravidla spojována s dobrem, jehož je ochráncem. Dále se pojí s kompletností nebo bezchybností. Zároveň je jednou z barev sedmé čakry, jejíž účinky zesiluje. Mezi bílé kameny řadíme howlit, jadeit bílý také ale například i perlu.

Omlouváme se, činnost obchodu je momentálně pozastavena. Objednávky nebudou vyžízeny. Skrýt